22 658 05 14 info@gerente.pl

Internet jest dziś medium, które odgrywa największą rolę. Nie chodzi tu tylko o przepływ informacji i ułatwienie kontaktu, ale przede wszystkim o fakt, że dziś bardzo dużo spraw można załatwić przez internet. Podobnie jest z administrowaniem nieruchomościami. Niejedna osoba zastanowi się, jaki związek ze sobą mają zarządzanie budynkiem oraz internet. W dobie cyfryzacji coraz więcej zadań realizuje się poprzez internet, a administrowanie nieruchomością jest jednym z nich.

Nowoczesny administrator nieruchomości

Zarządca nieruchomości powinien odpowiadać na oczekiwania klientów i iść z duchem czasu. Niezbędne jest zatem umożliwienie przez zarządcę nadzorowania opłat, rachunków i kosztów przez internet. Wybierając zarządcę nieruchomości, warto zatem zwrócić uwagę, czy ma on w swojej ofercie system, który pozwala na kontrolowanie nieruchomości w ten sposób. Zazwyczaj takie systemy umożliwiają komunikację pomiędzy właścicielem nieruchomości, jego zarządcą oraz wynajmującymi. Dzięki temu każda ze stron może porozumieć się z pozostałym oraz kontrolować najważniejsze sprawy związane z nieruchomością z własnego punktu widzenia. Ponadto zaawansowane systemy informatyczne umożliwiają prowadzenie ewidencji urządzeń znajdujących się w budynku, stanu liczników oraz innych informacji, które dotychczas były przechowywane w postaci tradycyjnej dokumentacji. Niewątpliwie taki system działający w połączeniu z globalną siecią znacznie ułatwia administrowanie nieruchomościami.

Jak wybrać administratora idealnego?

Zarządzanie budynkiem jest zadaniem wymagającym. Należy mieć nie tylko kompetencje zarządcze, ale przede wszystkim łatwość komunikacji z ludźmi. Warto wybierać firmy, które mają doświadczenie, a personel posiada odpowiednie licencje do zarządzania nieruchomościami. Im większe doświadczenie w zarządzaniu budynkiem, tym lepiej dla wszystkich stron. Doświadczony zarządca będzie doskonale wiedział, czego oczekuje właściciel budynku oraz osoby wynajmujące. Poszukując odpowiedniego administratora, warto poradzić się także właścicieli innych nieruchomości, zapytać ich o opinie i poziom zadowolenia z dotychczasowej współpracy. Istotne znaczenie mogą mieć także referencje, które firma posiada. Bezpiecznym rozwiązaniem jest także wybranie na zarządcę firmy, która jest powszechnie znana i ma ugruntowaną pozycję na rynku już od wielu lat.

Szeroki zakres usług kluczem do sukcesu

Wybierając administratora nieruchomości, należy zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj usług świadczy. Jeśli serwis nie jest całodobowy i ogranicza się do sprzątania i konserwacji, koniecznie trzeba odpuścić sobie pracę z takim zarządcą. Serwis techniczny powinien być dostępny całą dobę, gdyż od tego zależy komfort oraz dobra opinia wynajmujących. Dobrym rozwiązaniem jest także opcja, kiedy administrator świadczy usługi remontowe. Większe i doświadczone firmy zajmujące się administrowaniem zapewniają także opcje reprezentowania właściciela nieruchomości przed sądem, płacenia za niego należności oraz innych czynności związanych z zarządzaniem nieruchomością.